Najnowszy ultrabook od Lenovo bez przeszkód można określić połączeniem stylu i wydajności
Laptopy,  Laptopy Lenovo,  Lenovo ThinkPad

Lenovo ThinkPad T14 – Odświeżenie serii T z Intel Comet Lake

Lenovo ThinkPad T to seria notebooków chwalona za połączenie 4 istotnych cech: wysokiej wydajności, wytrzymałości, bezpieczeństwa i użyteczności. W najnowszej odsłonie pod nazwą Lenovo ThinkPad T14 (http://notebooki.biz.pl/lenovo-thinkpad-t14-mocna-specyfikacja-w-14-calach/) kryje się ultrabook o jeszcze szczuplejszych ramkach, z mocniejszym procesorem Intela oraz 3-komorową baterią o pojemności 50 Wh. Chcących zapoznać się z najnowszym urządzeniem światowego producenta zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Lenovo ThinkPad T14 – Połączenie stylu i wydajności

Najnowszy ultrabook od Lenovo bez przeszkód można określić połączeniem stylu i wydajnościNajnowszy ultrabook od Lenovo bez przeszkód można określić połączeniem stylu i wydajności. Styl zapewnia matowa obudowa w kolorze czarnym wykonana z aluminium i tworzywa węglowego. Na wydajność z kolei składa się nowoczesna platforma Comet Lake, szeroka przestrzeń dyskowa (do 2 TB SSD OPAL) i pamięć RAM DDR4 w ilości 8/16/24/32 do 48 GB. Dodatkowym atutem jest ekran o przekątnej 15-cali – ten nabędziemy w jednej z dwóch rozdzielczości: FHD lub WQHD.

Standardowo, i nie będzie chyba dla nikogo zdziwieniem, że Lenovo w ThinkPada T14 wpakował pełen zestaw opatentowanych zabezpieczeń. W modelu skorzystamy z zakrycia kamery (camera cover aka ThinkShutter), czytnika linii papilarnych czy linki gniazda Kensington. Co ważne, ultrabook jest certyfikowany – zastosowano w nim te same technologie zwiększające wytrzymałość co w poprzednich generacjach.

Zestaw portów raczej nas nie zaszokuje, ale nie będzie też w żadnym stopniu ujmą. Lenovo nie można mieć nic do zarzucenia – technologia chwilowo stanęła w miejscu, co sprawiło, że na rynku mobilnych komputerów niewiele się zmienia. Dlatego w ThinkPad T14 znajdziemy pełen pakiet: 2x USB 3.1, 1x RJ-45, 1x HDMI, 1x Audio, 2x USB 3.1 typu C (1x Thunderbolt). Łączność pozwoli w 100% wykorzystać dzisiejsze szybkie łącza światłowodowe i radiowe. Do dyspozycji mamy komunikację LAN (10/100/1000 Mb/s), Modem 4G (LTE) i Wi-Fi 802.11 AC.

Technology obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com