Na rynku istnieją laptopy adresowane do różnych grup odbiorców, jednak nisza urządzeń przeznaczonych dla wykładowców akademickich i innych pracowników wyższych uczelni pozostaje w dużej mierze niezapełniona
Laptopy,  Laptopy Lenovo

Lenovo 14w – laptop do zastosowań akademickich

Na rynku istnieją laptopy adresowane do różnych grup odbiorców, jednak nisza urządzeń przeznaczonych dla wykładowców akademickich i innych pracowników wyższych uczelni pozostaje w dużej mierze niezapełniona. Ta sytuacja jednak zmienia się, czego doskonałym przykładem jest Lenovo 14w

Na rynku istnieją laptopy adresowane do różnych grup odbiorców, jednak nisza urządzeń przeznaczonych dla wykładowców akademickich i innych pracowników wyższych uczelni pozostaje w dużej mierze niezapełnionaCzym musi charakteryzować się dobry laptop do tego typu zastosowań? Przede wszystkim powinien on zapewnić sprawną i stabilną pracę, obsługę rozmaitych aplikacji edukacyjnych, możliwość wspólnej pracy nad projektami, z czym wiąże się też zapewnienie odpowiedniej łączności. Do tego też powinien charakteryzować się świetną matrycą, umożliwiającą pracę w każdych warunkach, a także wzmocnioną konstrukcją, gdyż praca wykładowcy akademickiego sprzyja rozmaitym wypadkom, które mogą spotkać jego sprzęt.

Lenovo 14w doskonale spełnia wszystkie te wymagania. Wyposażony jest w procesor AMD A6-9220C ze zintegrowanym układem graficznym, który pozwala na pracę komfortową, a jednocześnie jest energooszczędny. Wspierają go 4GB pamięci RAM DDR4 o częstotliwości 2400MHz, co jest ilością wystarczającą do typowych zastosowań edukacyjnych, do których należy praca z pakietem biurowym oraz wyświetlanie prezentacji. Do tego laptop wyposażony jest w Wi-Fi i Bluetooth. Silnym plusem jest 14-celowa matryca o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Dostępny jest wariant tego urządzenia z ekranem dotykowym. Za przechowywanie danych odpowiada dysk SSD pojemności 128GB.

Olbrzymią zaletą urządzenia jest praca utrzymująca się na poziomie 10 godzin na jednym ładowaniu, co umożliwił dobrze przemyślany dobór podzespołów. Poza tym laptop dysponuje jednym portem USB-C i dwoma portami USB 3.0, wyjściem HDMI, czytnikiem kart MicroSD, wejściem mikrofonu i audio, a także kamerką 720p do wideokonferencji, której towarzyszą dwa mikrofony.

Laptop jest też odporny na wstrząsy i zalanie, a do tego posiada gniazdo Kensington Lock, które umożliwia zabezpieczenie go przed kradzieżą. Warto rozważyć zakup tego urządzenia nie tylko w przypadku pracy na uczelni. Stanowi on też świetny wybór dla studentów, a także dla części zwykłych użytkowników, którzy szukają nowoczesnego laptopa o wzmocnionej konstrukcji.

Obraz StartupStockPhotos z Pixabay
Możliwość komentowania Lenovo 14w – laptop do zastosowań akademickich została wyłączona